FAQ

Specializujeme se především na vývoj, výrobu a prodej LED světelných zdrojů a LED svítidel.

FAQ Často kladené dotazy

Otázka: Dobrý den, Mám zájem u Vás koupit LED žárovky a potřeboval bych poradit, jaký by byl vhodný typ. Žárovky jsou umístěny v obývacím pokoji na lustru (momentálně je osazen 6x35W halogenová žárovka, patice GU 10) Potřeboval bych poradit, která LED žárovka je vhodná, vybral jsem si z vaší nabídky buď HPWW3-GU10 a nebo SMD-WW20-GU10. Jde mi o porovnání svítivosti a úhlu svítivosti, která žárovka lépe (více) osvětlí prostor.

Odpověď: LED zdroje SMD-WW20-GU10 mají větší vyzařovací úhel. To je jejich výhoda. Nevýhodou je, že se cca po dvou metrech se velmi rapidně snižuje hodnota osvětlenosti. Což ale většinou v obytných místnostech nebývá problém, není cílem osvětlit dostatečně podlahu, ale prostor nad ní. Led zdroje HPWW3-GU10 mají užší vyzařovací úhel, ale dostatečně svítí i na vzdálenosti větší než 2 metry. Používají se tedy např. do stropů nad konferenčním stolkem .. (tam, kde potřebujete mít intenzivnější osvětlení), s oblibou se také používají na nepřímé osvětlení (odrazem přes zeď...) a v náklopných nebo otočných svítidlech. Pro konkrétní představu o vyzařovaném kuželu HPWW3 počítejte zhruba s tímto zjednodušením : 1 metr od LED zdroje je průměr vyzařovaného kužele 1 metr, ve dvoumetrové vzdálenosti 2 metry ...
Záleží tedy na Vašem uvážení, který způsob osvětlení Vám bude vyhovovat více, LED zdroje můžete i zkombinovat. Cena je totožná.Otázka: Dotaz k led žárovkám HPWW3-MR16 : zda jsou vhodné pro trvalé svícení v restauraci cca 6hod denně. Je důležité přesné napětí 12V/AC transformátoru a jeho VA k počtu led žárovek? Děkuji za odpověd.

Odpověď: LED světelné zdroje obecně jsou vhodné pro celodenní svícení i pro časté vypínání. U typu HPWW3-MR16 je třeba zajistit, aby byl napájen 12V, rozpětí, při kterém LED zdroj pracuje bez újmy na životnosti je 10,8-12,7V.
Budete-li používat pro napájení LED zdrojů napěťový zdroj, volte jeho velikost dle celkové wattáže všech zapojených LED zdrojů + 20% rezerva (aby se napěťový zdroj zbytečně nepřetěžoval a nekrátila se tak jeho životnost, která i tak bude pravděpodobně kratší než u LED zdrojů).Otázka: Dobrý den, obracím se na Vás jako na odbornou firmu v oblasti dodávek LED světelných zdrojů . V čem zpočívá můj "problém"
Rád bych si od Vás nechal doporučit LED osvětlení, které bych montoval do sádrokartonového podhledu v koupelně. Velikost koupelny je cca 5m čtverečních, počet LED cca 10 ks, barva obkladů je oranžovo - bílá
Prosím Vás o doporučení vhodného typu LED diodového osvětlení. Děkuji za brzkou odpověď

Odpověď: Dle toho, co píšete, bych volila typ SMD-W20-GU10. Tyto LED žárovky mají 140° vyzařovací úhel, tím pádem nevzniká v menších místnostech pocit málo osvětlené horní části a tmavých rohů, jak tomu bývá u reflektorových žárovek s menším vyzařovacím úhlem. Barvu LED doporučuji zvolit bílou (! někteří zákazníci ji odmítají jako studenou, záleží na Vašem uvážení), nedeformuje barvy a také armatura zůstává vizuálně "bílá", zatímco při použití teple bílých LED opticky "žloutne". Také intenzita světla je zhruba o třetinu vyšší než u stejného zdroje s teple bílou barvou světla.Otázka: Dobrý den, Potřebuji LED žárovky do chodby cca 5 x 3m, nyní jsou tam dvě svítidla a v každém jsou 4 x 50wattové halogeny. Uvažuji o: LED žárovka SMD-WW12-GU10 a chtěl jsem se zeptat zda-li to jako náhrada bude dostačující nebo sáhnout např. po nějaké HPW3 popř. rozdíl mezi těmito a které byste mi eventuálně doporučili. Barvu světla preferuji co nejpodobnější stávajícím halogenovým bodovkám.

Odpověď: Zdroje SMD-WW12-GU10 (140° vyzařovací úhel) se používají na osvětlení zhruba do vzdálenosti 1 - 1,5m, poté hodnota osvětlení rychle klesá. Doporučuji je tedy používat spíš na kratší vzdálenosti, míst nevyžadujících intenzivní osvětlení a nebo do menších prostor.
Zdroje HPWW3-GU10 (38° vyzařovací úhel) mají hodnotu osvětlení mnohem vyšší i na větší vzdálenosti (až do 4 metrů), je však třeba počítat s tím, že mají menší vyzařovací úhel (dopadající kužel světla je zhruba shodný s rovnicí : 1 metr vzdálenosti = 1 metr průměr světelného kužele, 2 m = 2 m průměr ..).
Také můžete použít LED zdroj SMD-WW20-GU10 – „silnější“ varianta SMD-WW12-GU10, svými světelnými vlastnostmi velmi blízká Vámi zmiňované halogenové bodovce.
Barva světla "teple bílá" (podobná halogenovým bodovkám) je definována v názvu písmeny „WW“, denní bílá nese označení „W“.Otázka: Dobrý deň, rád by som sa opýtal na LED žiarovku SMD-WW12- E14 (teple bílá) 140° , katalogové číslo 8595228302064.
Akú klasickú žiarovku dokáže nahradiť? (40 W, 50 W...?). Ďakujem

Odpověď: Tento LED zdroj odpovídá zhruba 20W halogenové žárovce. Silnější variantou je LED zdroj SMD-WW20-E14, odpovídá cca 35W halogenové žárovce.Otázka: Dobrý den, měl bych na Vás otázky. Chtěl bych si zakoupit orientační svítidlo OS-K-W12 Nautilus. Dotaz zní : lze svítidlo zamontovat do zdi? Dočetl jsem se, že se instaluje do krabičky KU68, takže by to jít mělo nebo se mýlim?
A pokud by to šlo, svítidlo se do krabičky KU68 šroubuje? Jde mi o to, že pokud doslouží je snadná výměna? Moc děkuji za odpovědi.

Odpověď: Nemýlíte se, svítidlo je nástěnné, určeno k instalaci do zdi. Ohledně samotné instalace. Svítidlo je ze dvou částí.
"Tělo" svítidla přichytíte dvěma šroubky ke KU68 podobně jako třeba zásuvku, kryt potom přiložíte a zespodu svítidla dotáhnete malým šroubkem "červíkem".
Je to velmi snadné, návod k instalaci je součástí zboží. 

Fanoušci našeho webu na Facebooku

Fotogalerie

Elektrotechnika 2007 Elim ForArch 2008 Amper 2010 Elim Amper 2010 Elim Amper 2010 Elim Elektrotechnika 2006 Elim

  další fotky »

Projekty

Technologickou inovací a využitím brownfields k rozvoji firmy ELIM ® spol. s r.o. a ke snížení nezaměstnanosti na Volarsku“ byl zřízen za podpory Evropské unie a Jihočeského kraje.

projekt elim

Inovace podnikání ve firmě ELIM ® spol. s r.o. 4.1IN04 / 444 Program byl zřízen za podpory Evropské unie a operačního programu podnikání a inovací.

projekt elim2